Kredyt bez KRD, czyli bez sprawdzania informacji w Krajowym Rejestrze Dłużników, możliwy jest do uzyskania jedynie w parabankach. Chociaż ofertę firm pożyczkowych winniśmy nazywać jedynie ofertą pożyczkową. Firmy te nie mają bowiem prawa nazywania swoich produktów kredytami. Dla wygodny czytelników, oba terminy będą jednak używane zamiennie.

Działalność Krajowego Rejestru Długów

KRD jest pierwszym działającym biurem informacji gospodarczej na terytorium Polski. Z usług biura korzystać można od połowy roku 2003. KRD zajmuje się przede wszystkim gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem informacji o dłużnikach. Od roku 2010 KRD przyznaje firmom Złote Certyfikaty Rzetelności. Według ankiety dotyczącej znajomości działalności Krajowego Rejestru Długów, wiedzę na temat KRD potwierdziło:
• 55% wszystkich badanych
• 77% prywatnych przedsiębiorców
• 69% kierowników i specjalistów
Wszystkie czynności prowadzone przez KRD wykonywane są za pośrednictwem Internetu – rejestr dostępny jest z tego powodu 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu.

podpis dokumentów

Jak poznać swoją sytuację w KRD?

Od 2010 roku wszystkie informacje zbierane w KRD dostępne są także dla osób fizycznych, gmin i wtórnych wierzycieli. Przed przystąpieniem do poszukiwania kredytu bez KRD, ważne jest, aby sprawdzić swoją obecną sytuację w bazie firmy. Czynność ta jest darmowa. Wystarczy jedynie założyć konto.
Po zarejestrowaniu w serwisie otrzymamy dostęp do wszystkich dotychczasowo wpisanych informacji na swój temat. Tym samym zobaczyć możemy „jak widzą nas inni” i jak jesteśmy postrzegani przez instytucje finansowe.
Figurowanie w bazach KRD znacząco wpływa na wiarygodność finansową i obniża skuteczność możliwości otrzymania chwilówki, kredytu czy pożyczek – szczególnie bankowych.

problemy

Walka z nieprawidłowościami

Kontrola nad swoim kontem w KRD daje możliwość szybkiej reakcji w przypadku nieprawidłowości związanych z dopisaniem nas do listy dłużników danych instytucji. Szybka reakcja na tego typu błąd pomoże w sprawnym usunięciu wpisu i skorygowaniu wiadomości na nasz temat.
Kontakt z KRD:

  • Telefon: +48 (71) 78 50 395
  • E-mail: konsument@krd.pl

Konsultanci firmy dostępni są codziennie w dni robocze od godziny 9:00 do 19:00.