Pożyczki lub kredyty pod zastaw to zobowiązania finansowe, które uzyskujemy pod warunkiem, że mamy odpowiednie zabezpieczenie spłaty długu. Zastawem może być nieruchomość, działka, samochód lub inne cenne rzeczy jak złoto, biżuteria czy dzieła sztuki. Kredyty z zabezpieczeniem oferowane przez instytucje bankowe nie są jednak tym samym co pożyczki pod zastaw świadczone przez firmy pozabankowe. W obu przypadkach zabezpieczenie stanowi gwarancję uregulowania danego zobowiązania finansowego. Jednak firmy pożyczkowe proponują swoje produkty również tym osobom, które nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej. Często również nie ma znaczenia w tym przypadku historia kredytowa bowiem pieniądze przyznawane są nawet tym konsumentom, którzy posiadają negatywny wpis w jednej z baz gospodarczych. Często zatem stanowią wsparcie finansowe dla zadłużonych, którzy nie mają szans na uzyskanie potrzebnej gotówki w banku.

Czy pożyczki pod zastaw są bezpieczne

Wszystko zależy od tego, jaką firmę wybraliśmy. W internecie nie trudno o oszustów, którzy choć na początku mają do zaproponowania korzystne warunki kredytowania, ściągają od klientów gigantyczne opłaty. Warto zrobić sobie przegląd poszczególnych instytucji pod kątem wyrażonych o nich opinii. Ponadto kluczowe wydaje się także zwrócenie uwagi na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli widnieje na niej instytucja udzielająca pożyczek pod zastaw od razu powinniśmy z niej zrezygnować. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy, konieczne jest również dokładne zapoznanie się z regulaminem udzielania pożyczek a w razie wątpliwości kontaktować się z przedstawicielem danej firmy.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości w sprawdzonej firmie

Okno w domuPrywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości powinny być udzielane przez sprawdzone i doświadczone w swoim fachu instytucje. Nie jest to bowiem decyzja, którą podejmuje się w sposób nieprzemyślany. Dlatego zatem wybrać takiego pożyczkodawce, który oferuje bezpieczne pożyczki pod zastaw. My polecamy Grupę inwestycyjną Safe House, której produkty zaprezentowano na stronie http://inwestum.com.pl. Dlaczego? Oto kilka powodów:

  • Inwestum świadczy pożyczki pod zastaw nieruchomości bez przywłaszczenia
  • nie ma obowiązku wymeldowania się
  • formalności są skrócone do minimów, dzięki czemu pieniądze można otrzymać nawet w ciągu 48 godzin
  • tygodniowy koszt zobowiązania to około 0,8% zaś miesięczny wynosi od 2,5 do 3%
  • choć główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie działa w wielu miastach Polski

Wszytko to sprawia, że kredyt pod zastaw mieszkania lub domu w Inwestum jest swego rodzaju kredytem hipotecznym. Gdyż w obu przypadkach niezbędny jest jedynie wpis do księgi wieczystej. Natomiast istotnym warunkiem udzielenia tego zobowiązania jest konieczność posiadania danej nieruchomości na własność. Nie może ona znajdować się innym zastawie lub stanowi zabezpieczenie drugiego kredytu lub pożyczki.