Grupa Mozipo wywodzi się z Litwy, gdzie rozpoczęła swoją działalność w roku 2007. Potem stopniowo wchodziła na rynki innych krajów europejskich. Były to Rumunia i Dania aż w roku 2018 zawitała do Polski. Na całym świecie udzieliła kredytów o wartości około 135 milionów euro a z jej usług korzysta blisko 240 tysięcy klientów. Obecnie zarejestrowana jest na Cyprze. W naszym państwie spółka Mozipo ma swoją siedzibę w Warszawie i podobnie jak inne instytucje pozabankowe oferuje pożyczki przez internet.

Pożyczki pozabankowe w Mozipo

logo mozipoMozipo świadczy kredyty internetowe do 10 000 zł na 2-24 miesięcy. Dzięki możliwości samodzielnego zarządzania umowami kredytowymi klient ma sposobność dokonywać zmian harmonogramu spłaty lub uzyskać dodatkową wyższą kwotę zobowiązania finansowego. Ponadto firma proponuje specjalne zniżki dla pożyczkobiorców, które sięgają nawet do 95% kosztów obsługi kredytu.

Kto może zostać klientem Mozipo
  • osoby mieszkające na stałe w Polsce i legitymujące się dowodem osobistym
  • w wieku od 18 do 65 lat
  • otrzymujące stałe dochody
  • nie mające negatywnych wpisów w bazach dłużników
  • właściciele konta bankowego i telefonu komórkowego, dysponujący także adresem mailowym

Mozipo weryfikuje wiarygodność i historię kredytową pożyczkobiorców w bazach KBIG, BIG InfoMonitor oraz BIK.
W przypadku trudności z uregulowaniem pożyczki w wyznaczonym terminie istnieje opcja wydłużenia okresu kredytowania. Dodatkowo dostępna jest możliwość zmniejszenia wysokości miesięcznej raty. Jeśli w trakcie spłaty zobowiązania zaś klient będzie potrzebował dodatkowej sumy pieniędzy, może się o nią ubiegać. Należy jednak pamiętać by suma wszystkich pożyczek nie była wówczas wyższa od maksymalnej kwoty kredytu oferowanej przez firmę.

Aplikowanie o kredyt

By ubiegać się o pożyczkę w Mozipo należy wejść na stronę internetową firmy i zarejestrować się wypełniając krótki formularz. Następnie po zalogowaniu do konta, trzeba wybrać kwotę zobowiązania wraz z okresem jego spłaty. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy wnioskodawcy.

Koszty pożyczek w Mozipo

Gdy zaciągniemy kredyt w wysokości 3 000 zł na 12 miesięcy miesięczna rata z promocją -95% wyniesie tylko 264,18 zł zaś RRSO = 10,81%. Przy maksymalnej kwocie kredytu, 10 000 zł na 2 lata, miesięczna rata (zniżka -88%) to 463,27 zł a RRSO = 10,9%.