Niemal co miesiąc na rynku usług pożyczek pozabankowych pojawia się nowa oferta. Niektóre są bardziej atrakcyjne, inne obdarzamy jedynie zdawkowym spojrzeniem. Jednak wszystkie produkty łączy cecha wspólna. Są to pożyczki udzielane przez internet. Wiąże się z tym wygoda aplikowania o wybraną kwotę pieniędzy oraz minimum formalności. Z drugiej strony, jako że wkraczamy w sektor pozabankowy, zawsze musimy liczyć się z tym, iż koszt obsługi takich zobowiązań finansowych będzie zdecydowanie wyższe niż kredytów. Nie może on być jednocześnie większy od narzuconego maksymalnego limitu kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych zdefiniowanych w ustawie antylichwiarskiej. Dlatego,choć nadal obawiamy się cen chwilówek, możemy być spokojni, iż nie będą one stanowiły wielokrotności pożyczonej sumy. Dodatkowo żadna firma pożyczkowa nie może ukrywać kosztów obsługi świadczonych produktów. Nie ma już ukrytych gwiazdek, oprocentowania rzeczywistego czy innych ważnych szczegółów dotyczących warunków kredytowania.

Nowe firmy pożyczkowe muszą się dostosować do narzuconych wymogów, dlatego łatwiej nam porównać ich produkty i wybrać taki, który okaże się dla nas najodpowiedniejszy. Poniżej prezentujemy kilka propozycji na uzyskania gotówki drogą internetową.

Nowe pożyczki przez internet

Funeda

logo funedaInstytucja pożyczkowa Funeda udziela pożyczek ze spłatą ratalną w kwotach od 2 do 12 tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi 12 do 48 miesięcy. Choć oferuje pożyczki na dowód, w niektórych przypadkach klient może zostać poproszony o zweryfikowanie dochodów. Funeda udziela chwilówek obywatelom RP w wieku od 20 do 70 lat, którzy dysponują własnym kontem bankowym i telefonem komórkowym. Do weryfikacji danych nie jest potrzebny przelew weryfikacyjny, gdyż robi to aplikacja Instantor.

sLoan

logo sloanFirma ma do zaproponowania nowe pożyczki przez internet do 5 000 zł na 15 do 90 dni. Maksymalna kwota dostępna dla nowych klientów to 3 000 zł, o tą najwyższą zaś mogą aplikować, gdy korzystają z usług firmy po raz piąty. Warunkami niezbędnymi do złożenia wniosku są: obywatelstwo polskie, stały adres zamieszkania na terytorium kraju, wiek od 21 do 65 lat oraz posiadanie własnego rachunku w banku. Firma proponuje pożyczki bez zaświadczeń o dochodach.

Zylion.pl

logo zylionZylion dostarcza produktów finansowych na 30 dni. Są to chwilówki bez BIK w kwotach od 100 do 3 500 zł w tym darmowa pożyczka dla nowych klientów do 1 500 zł. Do wypełnienia wniosku o potrzebną gotówkę wystarczy jedynie dowód osobisty. Mogą to zrobić osoby z obywatelstwem polskim w wieku od 22 do 75 lat, które są właścicielami rachunku bankowego. Firma ponadto udziela możliwości wydłużenia terminu spłaty zobowiązania o 30 dni.