Oferta pożyczek internetowych ciągle jest poszerzana, więc bez problemu można otrzymać pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach przez Internet. Jakie są zalety i wady tego typu rozwiązania? Czy jest to oferta dla każdego? Wydaje się, że zaciąganie pożyczek jedynie na dowód i to drogą online wiąże się z kilkoma wymiernymi korzyściami, które mogą wpływać na ostateczną decyzję.

Proste formalności i łatwe procedury

Trzeba pamiętać, że oferta pożyczek zostaje skierowana jedynie do osób pełnoletnich, więc posiadanie dowodu osobistego jest po prostu niezbędne. Ten dokument staje się też swoistym poręczeniem pożyczki i przede wszystkim poświadcza tożsamość potencjalnego klienta. Drugim ważnym kryterium jest polskie obywatelstwo.
Na stronie danej firmy pożyczkowej należy znaleźć wniosek o pożyczek i następnie go wypełnić zgodnie z autentycznymi danymi. Niezbędne są dane osobowe, adres zamieszkania oraz oczywiście numer rachunku bankowego. Weryfikacja danych ma miejsce w wyniku wykonania przelewu ze swojego konta na konto firmy pożyczkowej. Nie są to wysokie kwoty, najczęściej 1 grosz albo 1 złoty.

Bez BIK i poręczycieli

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach przez Internet, jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają przesyłania żadnych zaświadczeń potwierdzających wysokość zarobków lub zatrudnienie. Nie są również potrzebni poręczyciele i co szczególnie istotne dla wielu osób, firmy pożyczkowe nie sprawdzają historii kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). To daje możliwości ubiegania się o pożyczkę nawet przez osoby zadłużone.

Anonimowość i wygoda

W małych miastach, gdzie wszyscy praktycznie się znają, opcja zaciągnięcia pożyczki przez Internet pozwala na uniknięcie niewygodnych pytań ze strony wścibskich sąsiadów. Ponadto wniosek można składać praktycznie przez całą dobę, aczkolwiek trzeba pamiętać, że w razie awarii lub jakichkolwiek problemów technicznych, to infolinia albo czat nie służy pomocą w godzinach nocnych czy też w dni świąteczne. Jednak, na pewno wielkie znaczenie ma fakt, że nie traci się czasu na jeżdżenie do placówki stacjonarnej i można dopełnić formalności siedząc wygodnie w swoim fotelu.

Szybkość uzyskania pożyczki

Na decyzję o przyznaniu pieniędzy czeka się naprawdę krótko, z reguły około 10-20 minut. Pieniądze na koncie również powinny znaleźć się szybko, ale w tym przypadku wszystko zależy od tego, w jakim banku mamy konto i czy przelew weryfikacyjny będzie zaksięgowany natychmiast. W każdym razie, najpóźniej następnego dnia środki powinny być do dyspozycji klienta.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach przez Internet mają także pewne wady, o których należy zawsze pamiętać.
portfel

Wysokie koszty pożyczki

Solidne firmy pożyczkowe bardzo jasno informują o wszelkiego rodzaju opłatach związanych z przyznaniem pożyczki, ponieważ mają nałożony ustawowy obowiązek powiadomienia klienta o całościowym koszcie pożyczki. Należy jednak pamiętać, że prowizja za udzielenie pożyczki oraz jej oprocentowanie zawsze będzie wyższa niż w przypadku kredytów i pożyczek bankowych. Wysoka Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynika wprost z krótkiego okresu, na jaki pieniądze są pożyczane. Warto także pamiętać o terminie spłaty, ponieważ nawet dzień zwłoki może naprawdę drogo kosztować.

Spirala zadłużenia

Łatwość i szybkość uzyskania pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach przez Internet sprawia, że można stracić zdrowy rozsądek i zaciągać kolejne pożyczki bez spłacenia wcześniejszych. Bardzo łatwo w takiej sytuacji wpaść w spiralę zadłużenia, a pożyczka zamiast pomocą w nagłej potrzebie staje się naprawdę wielkim problemem.