Dane kontaktowe

Provident Polska S.A.
Ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
Telefon: pożyczka dopasowana – 600 200 200 lub 801 707 990 (koszt połączenia 0,35 zł), pożyczka samoobsługowa – 600 400 101
E-mail: pożyczka dopasowana – bok@provident.pl lub pożyczka samoobsługowa – direct@provident.pl
Godziny pracy: codziennie od 07:00 do 21:00

wniosek-niebieski oliwka


Pożyczki w Provident

Firma proponuje trzy rodzaje pożyczek dostosowane do potrzeb swoich klientów:

  • pożyczka dopasowana – wypłacana jest w postaci miesięcznej raty na konto oraz miesięcznej bądź tygodniowej raty w gotówce. Miesięczna wypłata pieniędzy to opcja pożyczki na okres od 3 do 24 miesięcy w kwocie do 15 000 zł, która objęta jest promocją: przy spłacie pożyczki w miesiąc, jej koszty wynoszą 0 zł. Tygodniowa wypłata pieniędzy w gotówce to zobowiązanie finansowe na okres od 30 do 90 tygodni do kwoty 10 000 zł, które charakteryzuje się niskimi ratami spłaty.
  • pożyczka samoobsługowa – to kwota od 300 do 20 000 zł na czas 3-48 miesięcy, płatna w ratach, które można dopasować indywidualnie do klienta oraz przesunąć, gdy zaistnieje taka potrzeba. Przy spłacie należności w jeden miesiąc, koszty pożyczki wynoszą 0 zł.
  • pożyczka za darmo – do 1 500 zł na 4 miesiące

RRSO = 9,87% dla pożyczki w kwocie 20 000 zł na 48 miesięcy

Wysokość udzielonej pożyczki zależy od zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskodawcy. Klienci mają prawo do tzw. okresowej przerwy w spłacie pożyczki bez wcześniejszego podania przyczyny.


Opinia o Provident

4Jest to jedna z najstarszych i największych firm pozabankowych udzielających pożyczek przez internet, stąd cechuje się dużą renomą i doświadczeniem, co może nie zawsze przekłada się na jakość usług. Ponadto wprowadza wiele promocji dla swoich stałych i nowych klientów. Koszty pożyczki nie są wygórowane, ale przy wyższych kwotach są proporcjonalnie równie wysokie, a nawet zawyżone.


Warunki

Prowivdent ma dostęp do baz danych KRD, ERIF S. A., BIG Infomonitor oraz BIK, w których sprawdza swoich klientów pod kątem posiadania zaległych i nieuregulowanych spłat. Negatywny wpis do BIK nie dyskwalifikuje potencjalnego klienta.
By móc aplikować o pożyczkę należy:

  • posiadać obywatelstwo polskie oraz stały adres zamieszkania na terytorium kraju
  • być osobą pełnoletnią, legitymować się dowodem osobistym
  • posiadać stałe źródło dochodu

O pożyczkę mogą ubiegać się osoby, które mają już aktywny kredyt w innej instytucji, a główne kryterium jej przyznania oraz wysokości to zdolność kredytowa pożyczkobiorcy.


Jak ubiegać się o pożyczkę

Wniosek o pożyczkę należy złożyć on-line po wejściu na stronę internetową firmy. Przedtem klient powinien wybrać kwotę o jaką zamierza aplikować oraz czas jej spłaty. Każdy wnioskodawcy powinien być świadomym, że Provident udziela pożyczek ratalnych, więc wybierając okres kredytowania, dokonuje się równocześnie wyboru liczby rat. Do załatwienia wszelkich formalności niezębny jest dowód osobisty oraz własny numer rachunku bankowego. Po otrzymaniu oferty pożyczki, należy przelać kwotę w wysokości 1 złotówki na wskazany numer konta bankowego firmy, co zakończy proces rejestracji klienta. Harmonogram spłat proponowany przez Provident dostosowany jest do potrzeb pożyczkobiorcy.


Zalety i wady pożyczki w Provident

zaleta
wada
Darmowa chwilówka przy spłacie w miesiąc
Udokumentowanie źródła dochodów
Bogata oferta pożyczek
Weryfikacja w bazach BIG, BIK i KRD
Firma z długoletnim doświadczeniem
wniosek-niebieski oliwka