Niespodziewany wydatek to częsty scenariusz, który dotyka wiele gospodarstw domowych. Zepsuta pralka czy lodówka, awaria komputera lub sprzętu RTV to tylko niektóre z przydarzających się nam problemów dnia codziennego. Oczywiście nie zawsze możemy sobie pozwolić na wymianę niedziałających urządzeń, gdyż nas po prostu na to nie stać. Choć sklepy ogłaszają liczne promocje, to w dalszym ciągu trzeba mieć w zanadrzu co najmniej 1 000 zł na porządny zakup. Często pomocne są zakupy na raty, które można dokonać w porozumieniu z bankiem oferującym kredyt na zakup różnych towarów. Takie usługi świadczy Santander Consumer Bank.

Oferta zakupów na raty w Santander Consumer Bank

Bank ma do zaproponowania dwojakiego rodzaju finansowanie, zakupy na raty w sklepie lub za pośrednictwem internetu czyli e-zakupy.

Zakupy na raty w sklepie
W całej Polsce występuje około 35 tysięcy sklepów współpracujących z grupą Santader. Oznaczone są logo Santander Consumer Bank S.A. Jeśli planujemy zakup towaru na raty musimy podpisać umowę o kredyt na zakup towarów i usług w danym sklepie. By móc tego dokonać należy przygotować następujące dokumenty:

  • dowód osobisty (rezydenci – karta pobytu, dokument potwierdzający pobyt na stałe, karta pobytu itp.)
  • zaświadczenie o dochodach – dla umowy o pracę lub dzieło, działalności gospodarczej, prowadzeniu gospodarstwa rolnego, emerytury lub renty

Jeśli klient otrzymuje dochody z rożnych źródeł można je ze sobą łączyć. Wszystkie niezbędne dokumenty i zaświadczenia należy przedłożyć u przedstawiciela Santander, który jest pracownikiem danego sklepu.

Zakupy na raty przez internet
Schemat przedstawiający robienie zakupów przez internetCoraz częściej spotyka się osoby, które decydują się na kredyty ratalne na zakup towarów online. Można to zrobić jedynie w tych sklepach internetowych, które oznaczono logo “e-raty”. Po wybraniu produkty należy wybrać formę płatności e-raty oraz wypełnić wniosek online. Po tym jak konsultant banku otrzyma formularz oddzwoni do wnioskodawcy na wskazany numer telefonu. Dokumenty potwierdzające dochód oraz weryfikujące tożsamość klienta mogą zostać wysłane drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera. Po pozytywnej ich ocenie i podpisaniu umowy, Santander uruchomi kredyt na zakup towaru i przekaże sklepowi informację, że może wysłać wybrany artykuł do klienta.Zaletą takiego przedsięwzięcia jest możliwość załatwienia wszystkich formalności bez wychodzenia z domu. Produkty można zamówić bezpośrednio ze sklepów internetowych ale również mogą pochodzić z aukcji popularnych serwisów.