Popularność pożyczek pod zastaw cały czas rośnie, tym bardziej, że ich przyznawalność jest wyższa niż tradycyjnych pożyczek. Dlatego w niniejszym artykule w prosty sposób przedstawimy zalety i wady tego przedsięwzięcia oraz ranking firm udzielających kredyty pod zastaw samochodu.

Pożyczka pod zastaw – co to takiego

Pożyczka pod zastaw to zobowiązanie finansowe, które podpisujemy w zamian za przedmiot, którego jesteśmy właścicielem. Schemat pożyczania jest podobny jak zastawianie rzeczy w lombardzie, z tą różnicą, że nie musimy pozbywać się czasowo danego dobra by uzyskać za niego pieniądze. Najpopularniejsze pożyczki pod zastaw to te dotyczące auta. A mianowicie, osoby potrzebujące pilnie gotówki mogą ją uzyskać w zamian za kartę pojazdu, którego są właścicielami. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. W wielu przypadkach nie jest wymagana zdolność kredytowa, lecz należy liczyć się z tym, że kwota pożyczki jest bezpośrednio zależna od wartości samochodu oraz jego stanu technicznego.

Lusterko samochodu, w którym widać samolot
Pieniądze na wymarzoną podróż zdobędziesz dzięki pożyczce pod zastaw

Zalety i wady pożyczki pod zastaw auta

Plusów takiego rodzaju zobowiązania jest więcej niż pożyczek przez internet. Podstawowym jest fakt, iż kredyt pod zastaw cechuje się dużo wyższą przyznawalnością. Właścicielowi auta znacznie łatwiej ubiegać się o potrzebne pieniądze niż osobie, która decyduje się na popularne chwilówki. Ponadto pożyczkobiorcy nie muszą dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, jak np. zaświadczenie o zarobkach i wysokości dochodu, które wymagają instytucje bankowe. Co więcej, klienci często nie są sprawdzani i weryfikowani w bazach Biura Informacji Gospodarczej i Kredytowej. Decyzja pożyczkowa podejmowana jest bardzo szybko, a gotówkę można, kolokwialnie mówiąc, otrzymać do ręki, zatem nie ma wymogu weryfikowania konta bankowego.
Kredyty i pożyczki pod zastaw mają również pewne wady. Po pierwsze, należy liczyć się z tym, że są to droższe zobowiązanie finansowe niż te, które proponuje nam bank. Jednak wydaje się to logiczne, zważywszy na fakt ponoszenia większego ryzyka kredytowego przez firmy spoza sektora bankowego. Minusem jest również to, że niektóre z firm oferujące pożyczki pod zastaw samochodu, domagają się przerejestrowania auta, a to może się wiązać z wizytą w urzędzie.

Poniższa tabela przedstawia zalety i wady pożyczek pod zastaw samochodu

zaletywady
szybka wypłata gotówkiczęsto wysokie koszty pożyczek
wysoka przyznawalność pożyczkiniektóre firmy żądają przerejestrowania auta
brak wymogu posiadania własnego konta bankowego
pożyczki pod zastaw bez sprawdzania BIK i BIG
minimum formalności

Pożyczki pod zastaw auta – ranking

Zestawiliśmy dla Państwa najpopularniejsze firmy, które udzielają pożyczki i kredyty pod zastaw samochodów.

FirmaKwota pożyczkiWarunki udzielania pożyczkiOcena
Autogotówka50% wartości autakarta pojazdu, polisa OC5/5
Mogodo 45 000 złkarta pojazdu, polisa OC, konto bankowe4/5
Autokapital.pl65% wartości autakarta pojazdu, polisa OC, informacja o współwłasności pojazdu3.5/5
Motopożyczkado 50 000 złdwa dowody tożsamości, polisa OC, konto bankowe3/5
Supercar.pl110% wartości autakarta pojazdu, polisa, udokumentowany dochód2.5/5

Zdecydowanie najlepszą firmą jest Autogotówka, która uzyskuje w rankingu najwyższą notę. Wymaga ona minimum dokumentów potrzebnych do aplikowania o pożyczki, a ponadto uznana jest za jedną z najbardziej godnych zaufania na terenie całej Polski.

Kobieta trzyma fioletowego balona z napisem Autogotówka
Najlepsze pożyczki pod zastaw oferuje Autogotówka

Główne zalety pożyczki pod zastaw auta w Autogotówka:

  • koszty pożyczek nie są wygórowane
  • nie jest wymagane przerejestrowywanie samochodu ani wpis o współwłaścicielu
  • potrzebny jest jedynie dowód osobisty, rejestracyjny, karta pojazdu i polisa OC
  • klienci nie muszą posiadać otwartego konta bankowego
  • nie jest konieczna wizyta w urzędzie

Firma obsługuje klientów na terenie aglomeracji warszawskiej, bielskiej oraz rybnickiej a ponadto w konurbacji górnośląskiej. O pożyczki można ubiegać się online, wysyłając prosty formularz na stronie internetowej firmy. Rozmowa telefoniczna z konsultantem pozwoli ustalić szczegóły pożyczki oraz zatwierdzić najważniejsze dane dotyczące pojazdu pod zastaw. Klienci mogą cieszyć się gotówką już następnego dnia, którą odbierają osobiście w najbliższym punkcie obsługiwanym pożyczek pod zastaw przez Autogotówka.