Wiele różnorakich instytucji finansowych ma w stałej ofercie produkty w rodzaju kredyt na dowód i ciągle reklamuje to rozwiązanie, jako bardzo łatwo osiągalne i pozwalające na szybkie skorzystanie z potrzebnej gotówki. Stąd wielu klientom, którzy obecnie potrzebują dodatkowych pieniędzy może zdawać się ono doskonałe. Ale tak nie jest.

Nade wszystko dlatego, że przy zaciąganiu takich kredytów instytucje finansowe zwykle sprawdzają naszą historię kredytową. Jest to zapis zaciąganych przez nas różnorakich zobowiązań, nie tylko w ramach konwencjonalnych pożyczek gotówkowych, ale także w postaci kredytów ratalnych czy na koncie bankowym. Co więcej, historia kredytowa demonstruje jak do tej pory radziliśmy sobie ze spłatą wszelkich pożyczek. Wszelkie opóźnienia, a tym bardziej wyraźne uchylanie się od spłaty należnych rat, w praktyce przekreśla nasze szanse na otrzymanie takich kredytów. Wtedy można otrzymać dodatkowe pieniądze jedynie za pośrednictwem tzw. pożyczki bez bik.

pożyczamy-na-dowód

Jeśli jednak nasz wpis w indeksie osób zadłużonych okaże się pozytywny, to faktycznie nie powinno być poważniejszych barier przy staraniu się o pożyczki. Trzeba jednak wiedzieć, iż standardowo mają one względnie małą wysokość, co najwyżej rzędu kilku tysięcy zł. Dodatkowo okres obowiązywania umowy kredytowej też nie jest zbyt długi, więc pieniądze będziemy musieli zwrócić względnie szybko. Jednocześnie koszty naliczone za całość usługi nie zaliczają się do specjalnie niskich.
Czy zatem kredyt na dowód to właściwe rozwiązanie? W sumie zdaje się, iż tak, jednak tylko jeśli posiada się faktycznie niespodziewane rachunki i dodatkowo nie moglibyśmy pożyczyć niezbędnych pieniędzy w żaden inny sposób, choćby nawet od naszej rodziny.